Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Цей рік не став винятковим.

Основними завданнями акції є:
– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини

До акції залучились і студенти факультету КІТВО, які брали участь у запланованих заходах. Це проведення конкурсу малюнку «Світ без насильства», проведення виховних годин на тему «Види і форми насильства в сім’ї», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДУ», годин спілкування на теми: «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя це мить. Зумій його прожити», «Профілактиці шкідливих звичок», «Зроби свій вибір: здоров’я – чи алкоголь і цигарка?». В бібліотекці академії проходять тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання насильству в сім`ї».